[Support Request] Копие на съществуващ форум

Получете помощ при инсталирането и стартирането на phpBB версия [3.0.x]и [3.1.x]
Публикувай отговор
Аватар
edemy2001
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2024, 20:10

Копие на съществуващ форум

Мнение от edemy2001 »

От скоро съм админ на съществуващ от повече от пет години време форум. Налага се да направя някои неща по него и да изпробвам какво става. За целта ми е необходимо да направя пълно копие на форума с мой поддомейн и мой хостинг. По разбираеми причини не искам да експериментирам в работещия. Не успях да намеря информация как мога да направя това. В момента версията е 3.0.12 . Благодаря за потенциалните отговори!
Ad Banner
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Копие на съществуващ форум

Мнение от NecheB »

Дано да съм разбрал правилно.

Най-вероятно искате да направите някои подобрения или ъпдейт към по-нова версия на phpBB.

Ако искате да направите копие на своя форум с нов поддомейн и хостинг, трябва да изпълните няколко стъпки. Тук предоставям общ преглед на процеса, но имайте предвид, че този процес може да варира в зависимост от конкретната конфигурация на вашия форум и хостинг. Преди да продължите, уверете се, че имате резервни копия на всички данни и файлове, за да избегнете възможни загуби.
  • Изтеглете файлове и база данни:
    • Изтеглете всички файлове от сървъра, на който е хостнат вашият форум.
    • Експортирайте базата данни на форума
    .
  • Прехвърляне на файлове и база данни на новия хост:
    • Качете файловете на новия сървър, като използвате FTP или друг подходящ метод.
    • Създайте нова база данни на новия хост и я импортирайте с данните от стария форум.
  • Промяна на конфигурацията:
    • Променете конфигурационните файлове на форума (например, config.php) с новите настройки за базата данни и други параметри, ако е необходимо.
  • Актуализиране на конфигурацията на форума:
    • Влезте в администраторския панел на новия форум и актуализирайте настройките, които са свързани с новите домейн и хост.
  • Промяна на настройките на поддомейна:
    • Конфигурирайте новия си поддомейн, сочейки го към новия хост.
  • Проверка за проблеми:
    • Тествайте новия форум, за да се уверите, че всичко работи коректно.
    • Проверете дали линковете и изображенията сочат към правилните места.
  • Прехвърляне на DNS:
    • Актуализирайте DNS записите, така че новият поддомейн да сочи към новия хост.

Ако сте в несигурност или ако вашият форум използва специфични плъгини или модификации, моля свържете се с мен на лично съобщение тук във форума и ще се опитам да Ви бъда максимално полезен!
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
Аватар
edemy2001
Нов потребител
Нов потребител
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2024, 20:10

Re: Копие на съществуващ форум

Мнение от edemy2001 »

Благодаря за подробния отговор! Скоро ще се заема с това и ако имам допълнителни въпроси ще ви потърся наистина. Още веднъж благодаря! :wine_glass:
Публикувай отговор

Създайте акаунт или влезте, за да се присъедините към дискусията

Трябва да сте член, за да публикувате отговор

Създайте акаунт

Не сте член? Регистрирайте се, за да се присъедините към нашата общност
Членовете могат да стартират свои теми и да се абонират за теми
Безплатно е и отнема само минутка

Регистрация

Влезте

Обратно към “Версия phpBB 3.0.x и 3.1.x”