[Support Request] Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Форум, където се преместват решени проблеми и архиви за поддръжка на phpBB 3.3.x
MenTime
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2023, 01:13

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от MenTime »

Здравейте отново,
Благодаря Ви много за отговорите, мисля, че успях да се справя с всичко до тук.
Писал съм Ви на лично съобщение във връзка с банерите.
Към момента, обаче ми се появиха няколко въпроса, отново, ще се радвам да намерим отговори заедно, те са следните:
Насочени са, обаче повече към WORDPRESS платформата, може би не е тук мястото точно за тези въпроси, но ще се радвам да ми отговорите, ако знаете.
Ако ли не, ще опитам да намеря друг форум и да попитам там.
А въпросите са следните:
1.Имам инсталиран форум на phpbb работещ, мога ли да го прехвърля на друг домейн, който няма хостинг план, а само и единствено домейн ?
2.Как мога да създам виртуален портфейл, дали в phpbb или в wordpress интересувам се и от двете, може би има някакво разширение, просто искам да знам как се случват нещата?
3.Как мога да създам платен абонамент, отново и за двете платформи ме интересува. Как точно в стъпки се случват нещата?
4.Мога ли по някакъв начин да пипна мобилния изглед на сайта ми и в частност на тази тема за да го поподредя малко или да махна някакви неща, дали има такава опция ?
5.Прикачвам снимка на която съм оградил нещата, които искам да премахна от самата начална страница, като тя мисля, че се казва "Активност", търсих навсякъде, нямам никаква представа как да ги махна, единственото, което ми хрумва е да редактирам css на темата, но не мога да намеря къде всъщност е написана самата променлива, бихте ли ми дали идея, къде може да е самото изречение за да го редактирам и да махна тези неща ?
Изображение
Изображение
6.Бих желал да премахна ето този надпис, който се намира най - долу на началната страница на сайта, но отново не мога да намеря къде се намира в кода на самата тема...
Изображение
Имам още въпроси относно phpbb, но в момента ги синтезирам и ще ги напиша в петък тук, ще се радвам до тогава, ако имате желание и време да ми отговорите на тези въпроси.
7.Имам проблем с BBPRESS си мисля, можете да погледнете на снимката, когато съм с администраторския профил на сайта имам ограденото меню горе в дясно, когато обаче съм нормален потребител нямам такова меню, търсих къде ли не, някакви идеи ? Всичко в Bbpressa е активно..
Изображение
8. Този въпрос си е относно phpbb, прикачвам и снимков материал.
Бихте ли ми дали съвет, всъщност при нова тема, как мога да направя тази иконка, че някак си да стои по адекватно, просто не мога да си го представя, тъй като сега при нова тема реално стои това кръгче от страни, мога да сложа иконка на нея за важна тема примерно, но полето вътре самото кръгче стои празно, някакви идеи ?
Изображение

Поздрави
С уважение
Ad Banner
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

  • 1.Имам инсталиран форум на phpbb работещ, мога ли да го прехвърля на друг домейн, който няма хостинг план, а само и единствено домейн ?
► Виж съдържание

  • 2.Как мога да създам виртуален портфейл, дали в phpbb или в wordpress интересувам се и от двете, може би има някакво разширение, просто искам да знам как се случват нещата?
► Виж съдържание

  • 3.Как мога да създам платен абонамент, отново и за двете платформи ме интересува. Как точно в стъпки се случват нещата?
► Виж съдържание

  • 4.Мога ли по някакъв начин да пипна мобилния изглед на сайта ми и в частност на тази тема за да го поподредя малко или да махна някакви неща, дали има такава опция ?
► Виж съдържание

  • 5.Прикачвам снимка на която съм оградил нещата, които искам да премахна от самата начална страница, като тя мисля, че се казва "Активност", търсих навсякъде, нямам никаква представа как да ги махна, единственото, което ми хрумва е да редактирам css на темата, но не мога да намеря къде всъщност е написана самата променлива, бихте ли ми дали идея, къде може да е самото изречение за да го редактирам и да махна тези неща ?
► Виж съдържание

  • 6.Бих желал да премахна ето този надпис, който се намира най - долу на началната страница на сайта, но отново не мога да намеря къде се намира в кода на самата тема...
► Виж съдържание

  • 7.Имам проблем с BBPRESS си мисля, можете да погледнете на снимката, когато съм с администраторския профил на сайта имам ограденото меню горе в дясно, когато обаче съм нормален потребител нямам такова меню, търсих къде ли не, някакви идеи ? Всичко в Bbpressa е активно..
► Виж съдържание

  • 8. Този въпрос си е относно phpbb, прикачвам и снимков материал.
    Бихте ли ми дали съвет, всъщност при нова тема, как мога да направя тази иконка, че някак си да стои по адекватно, просто не мога да си го представя, тъй като сега при нова тема реално стои това кръгче от страни, мога да сложа иконка на нея за важна тема примерно, но полето вътре самото кръгче стои празно, някакви идеи ?
► Виж съдържание
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
MenTime
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2023, 01:13

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от MenTime »

Здравей,

т.1 - Ок, благодаря, може би въпроса беше неадекватен, но идеята ми беше, дали мога да си платя само домейн и да му сложа форум, без домейна да е с хостинг услуга, но се замислих, че въпроса е тъп и няма как да инсталирам примерно "phpbb" директно на домейн без да е хостнат, звучи абсурдно. Мисълта ми е, че ако искам да си направа форум друг да еди какъв си домейн, ще ми трябва и хостинг услуга, не може да се мине само с домейн.

т.2 - Благодаря за изчерпателната информация, може би ще имам проблеми с конфигурацията на тези приложения, но сега в близък срок ги почвам и със сигурност ще изкочат въпроси, такаче ще ги задам тук, благодаря отново.

т.3 - Благодаря много отново за изчерпателната информация разбрах, може би както съм написал по - горе, ще завалят въпроси за конфигурация, но нищо. Реално не мога да си обясня как се конфигурират плащанията, примерно потребител иска да закупи абонамент, как ще го направа така, че да може да плаща с карта към моя IBAN, или с карта към моя PayPal, или някакъв друг вид плащане и т.н от тази гледна точка просто не мога да го асимилирам степ бай степ..

т.4 - Ок, благодаря.

т.5 - Името на темата е "Ashe" , а кои точно php файлове в коя директория public _html? Просто не ги виждам.

т.6 - Ок, проверявам и ще върна обратна вризка отново.

т.7 - Ако трябва да бъда честен, доста сложна ми идва конфогурацията на това приложение... но сега, когато ми казахте, че може би е сходно с phpbb и настройката на правата на потребителите, ще поиграя доста и ще върна обратна връзка да видим какво ще стане, ок благодаря.

т.8 - Името на темата е "Ashe", линк към сайта ще Ви пусна на лично, но не ми отговаряте на съобщенията. Дали съм пипал ли, та аз се олях да пипам какво ли не... ами честно казано, ако говорим за празното поле в кръгчето, да мисля, че аз барах по кода с цел да сложа друга картинка, и нещо се оплетох и сега си е празно, мога да изнамеря изречението вероятно, което съм изтрил някак си..

Благодаря за отделеното време и информация

Поздрави,
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

Нямам никакви съобщения във форума?
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

Темата се заключва, тъй като вече повече от месец няма активност!
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
Заключено

Обратно към “phpBB 3.3.x - Архив”