[Support Request] Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Форум, където се преместват решени проблеми и архиви за поддръжка на phpBB 3.3.x
MenTime
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2023, 01:13

Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от MenTime »

Здравейте, колеги нов съм във форума (препоръча ми го лице, което се оказа страшен професионалист в тази сфера), та ако темата ми случайно не е точно за тази категория, ще помоля админа да я премести.
А сега по същество, имам следните няколко въпроса относно HP версия: 8.1.19 - phpbb форум, а именно:

1) Когато влезна в "Администрация на форуми" ("Форум администрация) в администраторския панел на форума, мога да създавам нова тема, единствено във форум "1", във форум две, нямам такъв бутон (Нова тема), респективно и в останалите форуми нямам бутона "Нова тема", единствено във форум - (1), прикачвам ви скрийншот (https://dox.abv.bg/download?id=404c3a5478# -> линк за сваляне), какъв би могъл да бъде проблема, вероятно е някъде от настройките на форума, базиках адски много и ставам разноглед вече, обърквам се все повече, ще помоля за помощ.
П.С, когато съм като гост във форума, нерегистриран, имам бутоните навсякъде, когато обаче влезна в акаунта си, изчезват и остава бутона само и единствено на форум 1.

2) Тук проблема е малко по - различен, виждате добре на снимката форум "Интереси и проблеми", както и форум "da t", единствено форума "Интереси и проблеми" е видим, опитах да направя още форуми, отбелязва ги, че ги има в "Форум администрацията", но всъщност онлайн не ги показва, показва единствено "Интереси и проблеми", мнения ?
https://dox.abv.bg/download?id=3453b41ee1# -> линк за сваляне

3) Социалните икони, които са най в долната част на форума, как бих могъл да ги вържа с реален профил в социалните мрежи, не го виждам, като настройка ?
https://dox.abv.bg/download?id=77a754f752# -> линк за сваляне

4) Може ли да ми обясните съвсем синтезирано, какво представляват тези "животни", "паяци и роботи" хаха :))

5) В wordpress в потребителския профил в биографичната информация на потребителя, има поле в което можеш да напишеш нещо или по - хитро да качиш снимка, както аз съм направил, ще видите в скрийншота, въпроса ми е следния, правя абсолютно същата операция в phpbb форума, когато направя нов форум, има поле в което да го опиша, там искам обаче да сложа снимка, но не става, снимката си остава в код, а не в изображение, причини ?
https://dox.abv.bg/download?id=5a31c3462a# -> линк за сваляне - това е примера в wordpress и след като ъпдейтна става снимка, във форума, обаче или излиза като дума "Изображение", или стои като код.
6) Хваля ви се, сам разгадах чрез логика, как да сменя логото на самия форум, което е квадратчето отстрани в ляво до заглавите, сменям го в кода и замествам със снимка от папка images на темата, много е чудно само, правя го на три различни форума с еднакви теми, на едната става и е видна промяната на другата не става, а правя същото, чистя кеша уж, не мога да разбера какво се случва много много.

Това е за сега, вероятно до няколко дни пак ще ми изникнат въпроси, тъй че очаквайте продължение..

П.С извинявам се много, ако въпросите ми граничат с малоумщина, но сега се уча, ако това ме оправдава въобще.
Ще се радвам да дебатираме.

Поздрави,
С уважение
Ad Banner
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 353
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

Здравейте,
Относно въпрос 1 и 2 проблема идва от правата които са зададени на потребителите. Тъй като когато инсталирате phpBB той идва с 1 готова категория на която има зададени права на всички групи участници във форума (гости, регистрирани потребители, администратори и т.н.). За ваш късмет имаме тема във форума - Задаване на разрешения/права на потребителите. Чрез тези права на потребителите и гостите ще може да настроите кои форуми да се показват за различните групи, какви права да имат и т.н. Прикачвам снимка от настройките на групите на този форум, тъй като за мен лично това са най-подходящите базови права.

Права на Администратори, Ботове, Глобални модератори и Гости:
Изображение

За Новорегистрирани потребители, Регистрирани потребители и Регистрирани COPPA потребители сме задали следните права:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Можете да зададете права само на 1 категория
Изображение

И след това да ги копирате за всички останали категории и под форуми (ако ще бъдат еднакви за всички категории и под форуми)
Изображение
Ако желаете, мога да Ви помогна с настройките на вашият форум. Ако се интересувате пишете на ЛС.

Относно въпрос номер 3: Споделете с кой стил сте, за да може да Ви насоча точно къде да търсите линковете! (По интерция мога да кажа, че би трябвало да са в папка на стила/templates/navbar_footer.html
Въпрос 4 - Паяци и роботи
► Виж съдържание

Въпрос 5
При нас както се вижда има добавени икони пред всеки форум. Иконите може да се добавят от настройките когато създавате нов форум!
Изображение

Ако обаче желаете да добавите картинка към описанието на форума, то трябва да го направите по следния начин:

Код: Избери целия код

[img]ЛИНК КЪМ ИЗОБРАЖЕНИЕТО[/img]
Изображение
Трябва много добре да помислите какво изображение и какви размери ще са тъй като може да не изглежда много много приятно за окото!
Като в полето за описание може да използваате всички BBCodes.
Въпрос 6
Преди да редактирате който и да било код в папка templates, трябва да сте сигурни, че сте активирали от админ панела опцията "Провери за по-нови версии на темите"
Изображение

Така когато правите промени по файловете от папка "templates", то форума ще прегледа за промени и ще бъдат обновени новите промени!
Обаче има и други фактори, защо промяна на лого и т.н. не се отразява. Това може да се дължи до стила и неговия родител. Има много стилове които са базирани на дргуи стилове родители. Ако използвате стил който е базиран на prosilver и prosilver му е родител, то някои промени ще трябва да ги правите не в стила който ползвате, а в стила родител.

Надявам се да съм успял да Ви помогна. Ако имате въпроси, моля свържете се с мен на ЛС.

Също така може да разгледате нашите Ръководства и Допълнителни уроци, които биха могли да са Ви от полза. Да, ръководствата са все още в ограничени количества, но се изисква време да преведем всички ръководства от официалната страница на phpBB, които може да намерите ТУК.
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
MenTime
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2023, 01:13

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от MenTime »

Здравейте,
Най - напред искам да изкажа огромни благодарности към Вас г - н Нечев, следвах всичките стъпки, които сте описали в отговора си, останах безмълвен, колко точно и прецизно е описано всичко... бавноразвиващ да си с извинение с такива подробни и точни обяснения, би се справил. Да признавам, че определено ми отне около три часа за да намеря точните менюта и синхронизирам точните настройки, които всъщност г - н Нечев ми даде на тепсия, като ми спести твърде много време и нерви, а и не съм убеден, че бих се справил без тези синтезирани инструкции, дори и да чета в гугъл и да гледам клипове в ютуб, това е самата истина.
Админе, смятам, че си се постарал много за да ми помогнеш, моите адмирации към теб !
Не съм мислил, че някой може да ми обясни в един пост толкова пипкава информацийка при това с прецизна точност, може би отстрани изглежда като просто едни "Настройчици", ноооо повярвайте г - н Администратора знае, а бе ставаш си разноглед, а може би на мен ми е малък стажа и настъпва тотално объркване в главата ми, та и в очите ми даже, но.. все пак успях да се справя с 99 % помощ от г - н Администратора от мен добавих 1%, като просто кликвах тук и там, цялата работа я той.
Сега нека докладвам, как направих всичко за да съм сигурен, че съм направил всичко както е редно:
1) Влезнах във форума в администраторския панел, категория "ПРАВА ВЪВ ФОРУМИ" - меню "Права" от там си избрах главния форум и ми излезнаха всички групи като "Админи", "Ботове", "Глобални модератори", "Регистрирани потребители", "Гости" и т.н след, което избирам примерно група "Регистрирани потребители" цъкам на "промени правата" ( https://dox.abv.bg/download?id=1a38c3d282# -> линк за сваляне) - прикачвам линк https://dox.abv.bg/download?id=aadc83026e# -> линк за сваляне. Погледнете и двата линка.
Цъкам на допълнителни права:
https://dox.abv.bg/download?id=f44e7f1f8b# -> линк за сваляне- и изпълнявам инструкциите по горе, като всички групи "Потребители" ; "Новорегистрирани", Регистрирани и т.н правя същите настройки, които са описани по горе по същия метод от Админа, като общо настройките за потребители, регистрирани, новорегистрирани и т.н са едни и същи, както са описани.
Относно категория "Права във форуми" меню - "копирай провата от форума" (имат правописна грешка, вероятно са искали да напишат копирай правата от форума, но е изписано "провата", без значение) , направих следното:
Избрах си главния форум, той ми е само един към момента, като маркирах във всички под форуми надолу да се ползват неговите права. Прикачвам снимка:
https://dox.abv.bg/download?id=7fc064f01d# -> линк за сваляне
това е по въпросите 1 и 2.
Относно въпрос 3:
Стилът е "ProLight", благодаря имам опасения, че отново си много точен, но ще проверя след малко и ще дам становище в следващия отговор.
Относно въпрос 4:
Отново страхотен ! Благодаря ти много, определено ми влезна в главата, като информация, ще имам още последвали въпроси относно това, ще ги задавам в процес на работа, ако е удобно разбира се, защото сега ми става отново салата в главата и гледам да ги карам едно по едно, благодаря отново много полезно.
Относно въпрос 5:
За [img] го разбрах перфектно и се получи, благодаря много отново ! С размерите не знам, как ще се оправям, но нека опра до там, че още положението е много тежко.
Относно иконката: Къде е пътят на главната директория за phpbb за image, който да сложа като линк и да ми излезе, иконка, както при Вас, може би не се задълбочих или ми дойде много информация, но не успях да го разбера това единствено, което е похвално, защото всичко друго работи перфектно ! :))
" Като в полето за описание може да използваате всички BBCodes. " бихте ли обяснил какво точно имате в предвид :)?
Относно въпрос 6:
Опасявам се, че съм пипал не веднъж по кода, вече дори не помня какво, но настройката ми, не беше активирана, сега я активирах, не е фатално предполагам?
"Това може да се дължи до стила и неговия родител. Има много стилове които са базирани на дргуи стилове родители. Ако използвате стил който е базиран на prosilver и prosilver му е родител, то някои промени ще трябва да ги правите не в стила който ползвате, а в стила родител." - Оха...... положението става все по - красиво :D , ползвам "Prolight" вие ще кажете, дали има родител, по спомени може би беше на просилвър, нямам никаква идея, дори успях да се пообъркам доста с тази фраза, но ви разбирам, какво искате да обясните за което съм адски благодарен.
Със сигурност, ще разгледам ръководствата ви, както и съдържанието, което създавате, вие сте истински професионалисти впечетлен съм.
Разбира се, че успяхте да ми помогнете, не просто помощ, а директен гръб, много благодаря за инструкциите, съветите и за всичко, бъдете много здрав.
За напред със сигурност, ще поддържаме отношения за това съм Ви изпратил ЛС.

П.С само да ти споделя, че реално, когато писах темата търсих отговор, как да сменя тази прословута иконка в ляво до темата за която си говорим, ти още не беше отговорил по темата и реших да пробвам да измисля нещо и сега (без да се смеете) на вашето внимание, какво измисли моя милост:
Реших, че за да сменя тази иконка, трябва да пипна в кода, като за да разбера, като трябва да разбера, как се казва снимката и да я премахна от кода на темата или съответно да я заменя с друга, за това е нужно да знам името и за да мога да я изтрия от папка "images" да кача нова снимка там и да я заместя в кода, където е написана реално.
За това ми дойде гениалната идея да цъкна дясно копче на бейсик иконката да я инспектирам и да вида как се казва самата иконка в тази тема, като пример "rooftop.png", след като видях името, отне ми 30 мин да ровичкам из код и воала, намерих изречението с това име, изтрих самото име "rooftop.png" и го смених с друго име, като преди това бях качил новата снимка в папка images, ее ето и резултата ХАХАХАХАХАХАХА

https://dox.abv.bg/download?id=2236dc0990# -> линк за сваляне


ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ОТНОВО !!!
Поздрави,
С уважение
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 353
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

Радвам се, че съм бил полезен!

Относно иконите

Качваш ги в папка images/icons на форума

Изображение

Относно BBCodes

BBCode (Bulletin Board Code) в phpBB е система за форматиране на текст, която се използва за оформяне на съобщения и публикации във форумите, изградени с phpBB софтуер. BBCode се използва за добавяне на различни елементи към текста, като например форматиране на текста, вмъкване на изображения, създаване на хипервръзки и други.

Ето някои от основните елементи на BBCode, които могат да се използват в phpBB:

Код: Избери целия код

Форматиране на текста: Можете да използвате тагове като [b], [i], [u] за удебелен, наклонен или подчертан текст.
Цитати: За да цитирате друг потребител, можете да използвате тага [quote].
Списъци: Можете да създавате нумерирани списъци с [list=1] или безномерирани списъци с [list].
Изображения: Можете да вмъквате изображения с [img] тага, като посочите URL на изображението.
Хипервръзки: За да създадете хипервръзка, използвайте [url] тага, като посочите URL-адреса и текста, който ще се показва.
Това са само някои от примерите за използване на BBCode в phpBB. Софтуерът предлага и други възможности за форматиране на текста, като цветове, размери на шрифтовете и други. Повечето форуми, базирани на phpBB, имат поддръжка за BBCode и предоставят редактор за улеснено въвеждане на таговете.

Също така можеш да прочетеш темата - Често използвани BBCodes
Или може да се разровиш в - BBCodes които има за момента тук във форума.

По-долу в снимките ще видиш къде се намират, как се добавят и т.н.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Относно стила, да както и предположих. Базиран е на Prosilver, тоест някои от промените ще трябва да ги правиш в стила родител - Prosilver
Изображенията които искаш да използваш за форумите, можеш да ги преоразмериш с някой онлайн инструмент или Photoshop, но лично мое мнение няма смисъл от това излишно натоварване при зареждане на толкова много изображения. Другия вариант е да направиш за всяко изображение BBcode, който да ги преоразмерява, но да речем ако използваш 20 изображения за 20 под форуми, това ще са ти 20 BBcodes, което е доста, но просто го казвам защото винаги за едно нещо има възможност да се направи по няколко различни варианта.
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
MenTime
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2023, 01:13

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от MenTime »

Здравей,
1.Относно иконите - всичко е точно, разбрах те, благодаря.
2.Относно BBCODES: Всичко разбрах, само единствено не ми стана ясно, та аз мога да си направя и списък ръчно, като го напиша и номерирам с каква цел, или вероятно аз не мога да разбера нещо, ще се радвам да задълбочиш.
3.Относно първата снимка на bbcodes, реално това, което си оградил иконките са следствие от стъпките направени по долу на скрийншотове, правилно ли разбрах, че пак май се пообърках леко.
4.Имам и появил се въпрос пресен, има ли вариант след като приключа работа по сайта и форума си, да издърпам всичко това на архив на компютъра си за да съм сигурен, че един ден няма да се събудя и да няма нищо, тъй като освен много желание, влагам време и труд и бих желал да се подсигуря някак си.
А и при смяна на хостинга и домейна, само да го ъплоудна на новия хостинг и да си е активен ..
5.Относно форума имам още един появил се въпрос, опитвам да крейтна нов форум, излиза ми в администраторския панел, но не е видим реално във форума, идеи ?
6.Как мога да си констроирам банер, подобен на този, който е при Вас на "GAMERBG" ? Едно време, като дете, когато играех CS 1.5 ги правихме мисля, с някакви онлайн инструменти, но съм забравил въобще как става. Трябва ми точно банер, не знам каква е разликата между банер и просто снимка с надпис, но това е друг въпрос. Ако се прави на фотошоп, тежка история ще е много съм бос там.

Това е за сега при следващото писане предполагам, ще изникнат още въпроси.

Поздрави
С уважение
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 353
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

Моля погледнете темите които имаме относно BBcodes

Добавяне на персонализирани BBCodes в phpBB3
Често използвани BBCodes
BBCodes

Или накратко както вече бях споменал:

BBCode (Bulletin Board Code) в phpBB е система за оформление на текст, която позволява на потребителите да прилагат форматиране, стилове и други елементи към съобщенията си във форума. BBCode е подобен на HTML, но е по-лек и по-ограничен във функционалността си.

BBCode се използва за добавяне на форматиране като заглавия, списъци, цитати, линкове, изображения и други в съобщенията във форума. Той позволява на потребителите да изразят себе си посредством текстово оформление и да улеснят четенето и разбирането на съдържанието.

Примери за използване на BBCode в phpBB:

Код: Избери целия код

[b]Това е текстът с дебел шрифт[/b] - Текстът се показва с дебел шрифт.
[i]Това е текстът с наклонен шрифт[/i] - Текстът се показва с наклонен шрифт.
[url=http://www.example.com]Това е линк към example.com[/url] - Създава линк към example.com с текст "Това е линк към example.com".
[img]http://www.example.com/image.jpg[/img] - Показва изображение от URL адреса.
[quote]Това е цитат[/quote] - Показва цитат на текст.
phpBB вгражда вградена поддръжка за BBCode и автоматично преобразува BBCode таговете в съответните HTML елементи при показване на съобщенията във форума. Това позволява на потребителите да използват BBCode за форматиране и оформление на съдържанието си без необходимостта от писане на HTML код ръчно.
Да, има възможност да направите резервно копие на своята phpBB инсталация, включително форума и всичките му данни, за да се подсигурите и да ги запазите на вашия компютър или друго сигурно място.
Всеки хостинг предлага автоматичен пълен Backup на акаунта, съдържащ всичко (файлове, база данни и т.н.).
Ето няколко стъпки, които можете да следвате:

Резервно копие на файловете:
► Виж съдържание
След като сте направили резервно копие на файловете и базата данни на phpBB, можете да ги възстановите в бъдеще, ако се наложи. При смяна на хостинг или домейн, можете да качите файловете на новия хостинг и да възстановите базата данни от резервното копие.

Важно е да се поддържа актуално резервно копие на форума и данните му, като редовно обновявате копията, особено след всяка съществена промяна на форума или добавяне на нови данни. Това ще ви помогне да се уверите, че вашият труд и информацията са сигурни и лесно достъпни при нужда.

Изображение
Когато създавате НОВА категория/подфорум и т.н. НЕ забравяйте да зададете права или копирате (Въпрос 1 и 2 от предишния пост) от вече готовите катеогрии/подфоруми.
Изображение
Относно банерите. Ще Ви трябва графичен софтуер с който да разработите вашите банери. За ваше щастие, мога да помогна с изработката на банер за вас!

Съществуват много различни размери на рекламни банери, които се използват в интернет. Някои от най-често срещаните размери включват:

Пълен банер (Full Banner): 468 пиксела ширина x 60 пиксела височина
Лидерски банер (Leaderboard): 728 пиксела ширина x 90 пиксела височина
Голям правоъгълен банер (Large Rectangle): 336 пиксела ширина x 280 пиксела височина
Полупълен банер (Half Banner): 234 пиксела ширина x 60 пиксела височина
Вертикален банер (Skyscraper): 120 пиксела ширина x 600 пиксела височина или 160 пиксела ширина x 600 пиксела височина
Квадратен банер (Square): 250 пиксела ширина x 250 пиксела височина или 300 пиксела ширина x 250 пиксела височина
Бутон за реклама (Button): Обикновено 125 пиксела ширина x 125 пиксела височина или 150 пиксела ширина x 150 пиксела височина

Тези размери са само някои от най-популярните, но има и други размери, които се използват в зависимост от конкретните изисквания.
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
MenTime
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2023, 01:13

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от MenTime »

Здравейте,

1.Относно bbcodes, ок разбрах ви, благодаря, ще се образовам и за напред, имате много интересни неща, като четиво.
2.Относно резервното копие:
3.Имам въпрос: Когато влезна във форум, там имам подфоруми, но имам позволение и бутон с който мога да пусна тема извън подфорумите, освен в тях, което е кофти, как мога да го спра, като опция за потребителите за мен лично не ми пречи.
4.Още един въпрос: Как бих могъл да премахна, този надпис изписва го най - долу на самия форум, може би през css.colours или ? https://dox.abv.bg/download?id=10bc40bd63# -> линк за сваляне
5.Относно правата, благодаря, да помня запомних всичко и се ориентирам горе - долу вече.
6.Отново въпрос исках да попитам още преди няколко отговора, всъщност в полето, което пиша във вашия форум има лента за инструменти отгоре, бих желал да си направя такава, но по опростена само да кажем с одебелението , като общо ббкодс, но бих искал да са на бутончета, както и бутон за прикачване на снимка, това е основното ми виждане. И в тази връзка как текста, който се пише бих могъл да го оцветя в червено да кажем с ббкодс :?
7.Относно банерите, бих желал да използвам услугите ви в близкия месец, бихте ли ми написали на лично съобщение, каква би била цената на всеки размер по отделно, като бих желал да има анимация в тях.
8.Много ми е интересна една функция по форумите и тя е, тази с която се харесва самия пост, палчето наподобяващо на фейсбук как това нещо се внедрява ?
9.Относно резервно копие на файловете:
Да разбирам, че .. в момента аз имам сайт, като платформата е wordpress, имам работещ файлов мениджър, може би някъде по админ панела има меню "backup", чрез, което ще мога да издърпам всичките HTML, CSS, JavaScript файлове, изображения, медийни файлове, конфигурационни файлове на phpBB и др. на .rar формат, и след което, ако се наложи да сменя хостинга, мога да кача този архив в админ панела на друг хостинг, чрез файловия мениджър може би или от друго меню с което, ще мога да си възвърна облика на стария си сайт, адекватния вид със същото положение на менюта и всичките му неща в оригинален вид?
10.Относно резервно копие на файловете на phpbb:
В момента имам такъв активен и наличен инструмент phpMyAdmin, да разбирам, че чрез него правя експорт на форума си във формат "SQL" (нещо като архив на форума), след което, ако се наложи да сменям хостинга, инсталирам си на ново phpbb и чрез phpMyAdmin импортвам ".SQL" файла на архивирания форум и всичко е в оригинален вид ?
"След това можете да качите всички свалени файлове от архива в съответните директории на новия хостинг.", да разбирам, че когато импортна "SQL" файла , трябва да върна някакви файлове по директориите на самия форум ли ?

П.С
Искам да Ви благодаря за търпението и за бързите и адекватни отговори, страшно ценен сте. Благодаря отново.
Поздрави
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 353
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

3. - Задаваш права на категорията, че избраните от теб групи нямат право да пускат нови теми! Но трябва да внимаваш и да започниш, че на определени места имаш определени правила! Аз имам различни права на почти всяка категория и под категория за всяка група!
4. Виждам няколко "надписа" във фотъра. Те се премахват от styles/име-на-стила/templates/overall_footer.html
6. phpBB България използва разширението Advanced BBCode Box.
    • Имаме специален раздел Търся
      Търсите разширение, стил, BBcodes или нещо друго, но не успявате да го намерите? Пуснете молбата си тук за помощ.

7. Тъй като аз НЕ разработвам анимирани банери, може би ще успея да Ви препоръчам някого, който се занимава с подобен вид банери. Аз предпочитам всякакви реклами материали БЕЗ анимации.
Ако не държите толкова на анимациите, то може да ми изпратите лично съобщение с повече информация относно банерите!
8. До колкото ми е известно, все още няма официално разширение което да наподобява фейсбук реакциите. Има приложение, което вече не се поддържа и е изоставено от автора.
phpBB Topic/Post Reactions, Thanks, Like
WARNING: Extensions in this forum are not currently being supported or maintained by the original Extension author. Proceed at your own risk.
ВНИМАНИЕ: Разширенията в този форум в момента не получават поддръжка или поддържане от оригиналния автор на разширението. Тяхното използване е изцяло ваш риск.
НО има приложение Thanks for posts като повече за него може да намериш в Тази тема [CDB] Thanks for posts
9. Резервното копие което се сваля от хостинга е архив на вашият акаунт, съдържащ всичко от стария Ви хостинг (Ако изберете пълен Backup на целия акаунт).
Препоръчвам Ви да използвате FTP клиент като FileZilla или подобен такъв.
Или на кратко:
► Виж съдържание

10.
► Виж съдържание
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
MenTime
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2023, 01:13

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от MenTime »

Здравей, благодаря отново за отговора. Отново имам, няколко въпроса на които, бих се радвал много да ми отговориш.

1. Какво е необходимо, като документация и физически действия за внедряване на бутон "Donate", има ли изисквания и какви са те, бих се радвал да ме запознаеш синтезирано.
2. Относно т.3 в отговора ти: Може би или не се разбрахме или аз не съм разбрал, значи проблема е следния във всеки форум имам подфоруми, и бих желал само там да се създава тема, а то освен там, може да се създаде и тема извън подфорумите, което е супер дразнещо, ровичках къде ли не, гледах какво ли не, мисля, че ще ти се наложи за жалост да ми обясниш, като на малоумник, ще прощаваш, прикачвам снимков материал за да се разберем: https://dox.abv.bg/download?id=9a3b697042# -> линк за сваляне
3. Как мога да променям, съобщението, което идва на потребителската поща при регистрация във форума ?
4. Относно т.4 в отговора ти, успях да се оправя, отново с твоя помощ, благодаря.
6. Относно т.6 в отговора ти, благодаря ти. Разбрах. Ще се образовам допълнително.
7. Относно т.7 в отговора ти, на мен ми трябва и стационарен банер, освен анимиран, такаче, ако имаш някакви идеи, моля да споделиш. Ще ви изпратя информация за стационарен банер и той ми е необходим, както и анимиран, ако имате контакти, моля да споделите.
8. Относно вашата т.8 в отговора ви, това приложение може ли да бъде активно и функциониращо, щом няма поддръжка ? /
а) Успях да изтгегля приложението, което ми препоръчахте "Thanks for post", качих го в директорията, излезна ми в админ панела активирах го, появи ми се дори, ново меню в админ панела с име ".Mods" бих се радвал, ако обясните на кратко, какво представлява.
Но има проблем, активирах го, но не работи, прикачвам снимки с базовите настройки, в коментарите не виждам да е активно тъй като няма нищо, ето и снимка на настройките, вероятно е от там : https://dox.abv.bg/download?id=d1d9390ccc# -> линк за сваляне
Относно т.9 и т.10 много благодаря, ако дойдат отново неясности, ще попитам пак.
9. Имам проблем с писането на лично съобщение, като админ мога да си пиша, като потребител, когато натисна "напиши съобщение" излиза "Вие не сте оторизиран да използвате тази функция. Може би сте се регистрирали скоро. ", уж всичко по настройките е наред, не мога да си го обясня, вероятно пак е от настройките със сигурност.
10. Бих желал да попитам също, къде е прословутата настройка за ранга с което , той става видим на профила на потребителя, защото и нея за жалост не намирам, а е тук със сигурност хаха.
11. Имам въпрос, относно един банер във вашият форум, мисля, че беше форум за CS, тревичка нещо си или напушен нещо си, но когато цъкнах на него ми излезна, че съм заразен с вирус, възможно ли е или аваста ми лови глупости ?

П.С Гледах ваши клипове в youtube, много са добри, в момента съм на това за корицата на профила, но ми тежи доста и ми трябва време :D
Поздрави,
Аватар
NecheB
Администратор
Администратор
Мнения: 353
Регистриран на: 06 Авг 2021, 22:20
Местоположение: Maidstone
Обратна връзка:

Re: Въпроси относно phpbb - 3.3.10/HP версия: 8.1.19

Мнение от NecheB »

Ще започна с №2 от последния ти пост:

Ще дам за пример моят форум с 1 категория:
Изображение

След което ще вляза в Ръководства
Изображение

Както виждаш там имам и аз опция за създаване на нова тема!

Влизаш в Админ панела/ Форуми/ Права във форуми
Изображение

След което избираш групите за които искаш да премахнеш това право за създаване на нова тема!
Изображение

След което можеш да избереш какви права да имат само в раздела. В моя случай когато влязат в Ръководства имат права само за четене, без пускане на теми.
Изображение

Аз съм задал да не могат да коментират, пускат теми и т.н. в целия раздел и всички подраздели в Ръководства!

Както споменах и преди, правата са много важни и трябва много добре да се задават и да се помни след това какви права има всяка група измежду категориите и разделите, защото при една грешка (примерно искаш да копираш права от една категория на друга, може да стане една голяма каша).
Donate бутона можеш да си го добавиш/създадеш в Paypal акаунта.
Изображение
№:3.
language/bg/email
или ако използваш English - language/en/email
№:8. Аз лично не бих използвал подобен вид разширения, които нямат поддръжка и не са одобрени от екипа на phpBB.
Разширението Thanks for post на практика не е толкова сложно за управление, но за начинаещи може да бъде доста затруднена част. Доста от разширенията след като се инсталират имат допълнителни настройки, които не излизат в раздела "Разширения/Mods" допълнителното меню което се появява след инсталиране на разширение. След като го инсталирате и активирате, трябва да зададете права на групите за да могат да го използват. Ако не зададете права, то на практика ще се показва, че е активно, но няма да може да се използва от потребителите, тъй като не са зададени какви права да имат потребителите за достъп до това разширение. Има много разширения които трябва да се задават права за да може да се ползва.

Тук може да видите как да го настроите правилно: How to set the extension permissions
Личните съобщения - Проверете правата на група (Новорегистрирани потребители) тъй като те имат ограничения за личните съобщения!
Изображение
Рангове:
► Виж съдържание
Изображение
Изображение
№11: Възможно е уебсайтът, който споменавате, да бъде предмет на сигнал за вреден код или зловреден софтуер от антивирусната програма, която използвате. Антивирусните програми често издават предупреждения за потенциални заплахи, базирани на своите алгоритми и бази данни.
Банерите най-добре да ги обсъждаме на лични съобщение, тъй като те не са свързани с phpBB като цяло!
Подкрепете ни, като направите дарение
Искаш форум? Трябват ти хостинг и домейн? Мога да уредя всичко от което се нуждаеш! Свържи се с мен за допълнителна информация и цени!
Изображение
Хостинг и Домейни на % ТОП Цени, Планове от 2.90 лв. | Jump.bg!
Заключено

Обратно към “phpBB 3.3.x - Архив”